Skip to content

51 66th St Apt 7West New York, NJ 07093

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 31, 2024

Property Information

Block5
Lot11
QualifierC0007
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page1

Building Details

Building Class---
DescriptionCONDO
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.01

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$11,000
19%
Improvement Value:$46,000
81%
Total Assessment$57,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,708+4.1%
2024$4,523+3.2%
2023$4,383+59.9%
2022$2,741+1.0%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$209,000

From:

To:

DeedBook 9649, Page 423Recorded3/15/2022

Property Sale

Sale
$60,000

From:

To:

DeedBook 9480, Page 865NU CodePost-foreclosure resale (31)Recorded3/29/2020