Skip to content

35 66th St Apt L1West New York, NJ 07093

Last Sale Price
$179,000
Last Sale Date
Sep 19, 2022

Property Information

Block5
Lot20
QualifierC0011
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page1

Building Details

Building Class---
Description2 BD 1L
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.01

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$25,800
61%
Improvement Value:$16,700
39%
Total Assessment$42,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,277+2.0%
2024$3,212-1.7%
2023$3,268+0.7%
2022$3,245+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$179,000

From:

To:

DeedBook 9700, Page 404Recorded10/4/2022

Property Sale

Sale
$147,000

From:

To:

DeedBook 9340, Page 22Recorded9/13/2018

Property Sale

Sale
$50,000
DeedBook 7273, Page 227