Skip to content

35 66th St Apt 1-3West New York, NJ 07093

Last Sale Price
$109,900
Last Sale Date
Jun 11, 2004

Property Information

Block5
Lot20
QualifierC1003
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page1

Building Details

Building Class---
Description2BD & DK
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.01

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$25,800
72%
Improvement Value:$10,200
28%
Total Assessment$36,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,776+2.0%
2024$2,721-1.7%
2023$2,768+0.7%
2022$2,749+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$109,900
DeedBook 7300, Page 150

Property Sale

Sale
$109,900

From:

To:

DeedBook 7300, Page 150Recorded6/11/2004

Property Sale

Sale
$18,650
DeedBook 5181, Page 180