Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
35 66th St Apt 2-1West New York, NJ 07093
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 14, 2016
Property Information
Block5
Lot20
QualifierC2001
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page1
Building Details
Building Class---
Description1BD & DK
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.01
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$25,800
65%
Improvement Value:$14,200
36%
Total Assessment$40,000
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $3,084 | +2.0% |
| 2024 | $3,023 | -1.7% |
| 2023 | $3,076 | +0.7% |
| 2022 | $3,054 | +1.0% |
Property History
No events match the selected filters.