Skip to content

35 66th St Apt 3-1West New York, NJ 07093

Last Sale Date
Dec 22, 2023

Property Information

Block5
Lot20
QualifierC3001
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page1

Building Details

Building Class---
Description1BD /640 SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.01

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$25,800
65%
Improvement Value:$14,200
36%
Total Assessment$40,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,304+4.1%
2024$3,174+3.2%
2023$3,076+0.7%
2022$3,054+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0