Skip to content

27 66th St Apt 2West New York, NJ 07093

Last Sale Price
$150,000
Last Sale Date
Jun 30, 2004

Property Information

Block5
Lot23
QualifierC0002
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page1

Building Details

Building Class---
Description2BD-1BA
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage612
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$15,000
33%
Improvement Value:$31,100
67%
Total Assessment$46,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,555+2.0%
2024$3,484-1.7%
2023$3,545+0.7%
2022$3,520+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$150,000

From:

To:

DeedBook 7327, Page 206Recorded7/22/2004

Property Sale

Sale
$79,000
DeedBook 5737, Page 40

Property Sale

Sale
$35,000
DeedBook 5460, Page 132

Property Sale

Sale
$44,621
DeedBook 5000, Page 236