Skip to content

27 66th St Apt 4West New York, NJ 07093

Last Sale Price
$150,000
Last Sale Date
Aug 23, 2004

Property Information

Block5
Lot23
QualifierC0004
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page1

Building Details

Building Class---
Description2BD-1BA
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage520
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$15,000
38%
Improvement Value:$25,000
63%
Total Assessment$40,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,084+2.0%
2024$3,023-1.7%
2023$3,076+0.7%
2022$3,054+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$150,000
DeedBook 7368, Page 87

Property Sale

Sale
$150,000

From:

To:

Sq Ft20,132DeedBook 7368, Page 87NU CodeOther non-arm's-length (26)Recorded9/23/2004

Property Sale

Sale
$91,000

From:

To:

Sq Ft20,132DeedBook 7182, Page 56Recorded12/17/2003