Skip to content

27 66th St Apt 5West New York, NJ 07093

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Apr 11, 2018

Property Information

Block5
Lot23
QualifierC0005
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page1

Building Details

Building Class---
Description2BD-1BA
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage545
Acreage0.01

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$17,900
40%
Improvement Value:$26,800
60%
Total Assessment$44,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,447+2.0%
2024$3,378-1.7%
2023$3,437+0.7%
2022$3,413+1.0%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$175,000

From:

To:

DeedBook 7740, Page 152

Property Sale

Sale
$84,000
DeedBook 7139, Page 295

Property Sale

Sale
$49,000
DeedBook 4817, Page 229

Property Sale

Sale
$40,000
DeedBook 4668, Page 236