Skip to content

27 66th St Apt 6West New York, NJ 07093

Last Sale Price
$155,000
Last Sale Date
Jan 3, 2005

Property Information

Block5
Lot23
QualifierC0006
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page1

Building Details

Building Class---
Description2BD-1BA
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage612
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$15,000
33%
Improvement Value:$31,100
67%
Total Assessment$46,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,555+2.0%
2024$3,484-1.7%
2023$3,545+0.7%
2022$3,520+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$155,000

From:

To:

DeedBook 7491, Page 160Recorded3/10/2005