Skip to content

23 66th St(Unit C0001)West New York, NJ 07093

Last Sale Price
$155,000
Last Sale Date
Sep 26, 2017

Property Information

Block5
Lot25
QualifierC0001
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page1

Building Details

Building Class---
Description1BR-PTC-UNRENO
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage495
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$9,500
36%
Improvement Value:$17,000
64%
Total Assessment$26,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,043+2.0%
2024$2,003-1.7%
2023$2,038+0.7%
2022$2,023+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$155,000

From:

To:

Sq Ft495DeedBook 9247, Page 994Recorded10/20/2017

Property Sale

Sale
$60,000

From:

To:

Sq Ft495DeedBook 8705, Page 981Recorded12/21/2009