Skip to content

23 66th St(Unit C0004)West New York, NJ 07093

Last Sale Price
$165,000
Last Sale Date
Jun 30, 2014

Property Information

Block5
Lot25
QualifierC0004
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page1

Building Details

Building Class---
Description1BR
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage522
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$10,300
16%
Improvement Value:$55,800
84%
Total Assessment$66,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,097+2.0%
2024$4,995-1.7%
2023$5,082+0.7%
2022$5,047+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$165,000

From:

To:

Sq Ft522DeedBook 8984, Page 136Recorded7/22/2014

Property Sale

Sale
$125,000
DeedBook 8228, Page 94