Skip to content

23 66th St(Unit C0005)West New York, NJ 07093

Last Sale Price
$125,000
Last Sale Date
May 4, 2007

Property Information

Block5
Lot25
QualifierC0005
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page1

Building Details

Building Class---
Description1BR
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage522
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$10,300
20%
Improvement Value:$41,800
80%
Total Assessment$52,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,017+2.0%
2024$3,937-1.7%
2023$4,006+0.7%
2022$3,978+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$125,000
DeedBook 8218, Page 125