Skip to content

21 66th St Apt 1West New York, NJ 07093

Last Sale Price
$265,000
Last Sale Date
May 1, 2023

Property Information

Block5
Lot26
QualifierC0001
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page1

Building Details

Building Class---
Description1BD-1BA
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.01

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$16,700
29%
Improvement Value:$41,100
71%
Total Assessment$57,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,457+2.0%
2024$4,368-1.7%
2023$4,444+21.8%
2022$3,650+1.0%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$265,000

From:

To:

DeedBook 9749, Page 337NU CodeEstate / executor (10)Recorded5/30/2023

Property Sale

Sale
$162,000
Sq Ft4,986DeedBook 9463, Page 764Recorded1/14/2020

Property Sale

Sale
$162,000

From:

To:

Sq Ft4,986DeedBook 9463, Page 764Recorded1/14/2020