Skip to content

21 66th St Apt 5West New York, NJ 07093

Last Sale Price
$15,000
Last Sale Date
Dec 1, 1993

Property Information

Block5
Lot26
QualifierC0005
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page1

Building Details

Building Class---
Description1BD-1BA
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.01

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$15,000
71%
Improvement Value:$6,000
29%
Total Assessment$21,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,619+2.0%
2024$1,587-1.7%
2023$1,615+0.7%
2022$1,603+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$15,000
DeedBook 4672, Page 61