Skip to content

6515 Blvd East(Unit C0102)West New York, NJ 07093

Last Sale Price
$128,000
Last Sale Date
Sep 10, 2007

Property Information

Block5
Lot32
QualifierC0102
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page1

Building Details

Building Class---
DescriptionSTUDIO 1B
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage300
Acreage0.32

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$10,200
20%
Improvement Value:$40,300
80%
Total Assessment$50,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,171+4.1%
2024$4,007+3.2%
2023$3,883+0.7%
2022$3,856+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$128,000
DeedBook 8337, Page 75