Skip to content

6515 Blvd East(Unit C0108)West New York, NJ 07093

Last Sale Price
$109,299
Last Sale Date
Mar 27, 2014

Property Information

Block5
Lot32
QualifierC0108
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page1

Building Details

Building Class---
Description1BR 1H
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage650
Acreage0.48

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$15,500
35%
Improvement Value:$28,500
65%
Total Assessment$44,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,634+4.1%
2024$3,491+3.2%
2023$3,383+0.7%
2022$3,359+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$109,299
DeedBook 8972, Page 590