Skip to content

6515 Blvd East(Unit C0114)West New York, NJ 07093

Last Sale Price
$13,232
Last Sale Date
Dec 7, 2000

Property Information

Block5
Lot32
QualifierC0114
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page1

Building Details

Building Class---
Description2BR 1N
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage650
Acreage0.66

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$21,200
29%
Improvement Value:$50,900
71%
Total Assessment$72,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,560+2.0%
2024$5,449-1.7%
2023$5,544+0.7%
2022$5,505+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$13,232
DeedBook 5744, Page 102