Skip to content

6515 Blvd East(Unit C0115)West New York, NJ 07093

Last Sale Price
$162,000
Last Sale Date
Jun 18, 2015

Property Information

Block5
Lot32
QualifierC0115
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page1

Building Details

Building Class---
Description1BR 1O
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage520
Acreage0.53

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$17,100
26%
Improvement Value:$48,600
74%
Total Assessment$65,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,066+2.0%
2024$4,965-1.7%
2023$5,052+0.7%
2022$5,016+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$162,000
DeedBook 9054, Page 920

Property Sale

Sale
$230,000
DeedBook 7997, Page 199