Skip to content

6515 Blvd East(Unit C0201)West New York, NJ 07093

Last Sale Price
$100,000
Last Sale Date
Jul 30, 2008

Property Information

Block5
Lot32
QualifierC0201
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page1

Building Details

Building Class---
DescriptionSTUDIO 2A
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage300
Acreage0.32

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$10,400
24%
Improvement Value:$33,400
76%
Total Assessment$43,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,377+2.0%
2024$3,310-1.7%
2023$3,368+0.7%
2022$3,344+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$100,000
DeedBook 8636, Page 444