Skip to content

6515 Blvd East(Unit C0204)West New York, NJ 07093

Last Sale Price
$87,000
Last Sale Date
Mar 4, 2013

Property Information

Block5
Lot32
QualifierC0204
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page1

Building Details

Building Class---
Description1BR 2D
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage627
Acreage0.51

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$16,400
28%
Improvement Value:$42,900
72%
Total Assessment$59,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,573+2.0%
2024$4,481-1.7%
2023$4,560+0.7%
2022$4,528+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$87,000
DeedBook 8898, Page 93