Skip to content

6515 Blvd East(Unit C0208)West New York, NJ 07093

Last Sale Price
$9,780
Last Sale Date
Dec 7, 2000

Property Information

Block5
Lot32
QualifierC0208
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page1

Building Details

Building Class---
Description1BR 2H
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage650
Acreage0.49

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$15,700
28%
Improvement Value:$39,900
72%
Total Assessment$55,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,287+2.0%
2024$4,202-1.7%
2023$4,275+0.7%
2022$4,245+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$9,780
DeedBook 5756, Page 311