Skip to content

6515 Blvd East(Unit C0209)West New York, NJ 07093

Last Sale Price
$52,075
Last Sale Date
May 4, 2011

Property Information

Block5
Lot32
QualifierC0209
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page1

Building Details

Building Class---
Description1BR 2I
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage520
Acreage0.45

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$4,200
30%
Improvement Value:$9,800
70%
Total Assessment$14,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,156+4.1%
2024$1,111+3.2%
2023$1,076+0.7%
2022$1,069+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$52,075
DeedBook 8792, Page 880