Skip to content

6515 Blvd East(Unit C0212)West New York, NJ 07093

Last Sale Price
$150,000
Last Sale Date
Oct 9, 2020

Property Information

Block5
Lot32
QualifierC0212
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page1

Building Details

Building Class---
DescriptionSTUDIO 2L
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage300
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$10,900
28%
Improvement Value:$28,100
72%
Total Assessment$39,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,007+2.0%
2024$2,947-1.7%
2023$2,999+0.7%
2022$2,978+1.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$150,000

From:

To:

Sq Ft300DeedBook 9639, Page 213Recorded2/9/2022