Skip to content

6515 Blvd East(Unit C0214)West New York, NJ 07093

Last Sale Price
$13,520
Last Sale Date
Nov 1, 2001

Property Information

Block5
Lot32
QualifierC0214
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page1

Building Details

Building Class---
Description2BR 2N
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage650
Acreage0.68

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$21,700
29%
Improvement Value:$52,600
71%
Total Assessment$74,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,729+2.0%
2024$5,615-1.7%
2023$5,713+0.7%
2022$5,673+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$13,520
DeedBook 5937, Page 24