Skip to content

6515 Blvd East(Unit C0215)West New York, NJ 07093

Last Sale Price
$159,000
Last Sale Date
Jun 17, 2010

Property Information

Block5
Lot32
QualifierC0215
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page1

Building Details

Building Class---
Description1BR 2O
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage520
Acreage0.54

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$17,300
26%
Improvement Value:$50,400
74%
Total Assessment$67,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,220+2.0%
2024$5,116-1.7%
2023$5,205+0.7%
2022$5,169+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$159,000
DeedBook 8740, Page 151