Skip to content

6515 Blvd East(Unit C0313)West New York, NJ 07093

Last Sale Price
$152,000
Last Sale Date
Dec 28, 2020

Property Information

Block5
Lot32
QualifierC0313
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page1

Building Details

Building Class---
DescriptionSTUDIO 3M
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage300
Acreage0.37

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$12,000
23%
Improvement Value:$40,200
77%
Total Assessment$52,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,025+2.0%
2024$3,945-1.7%
2023$4,014+0.7%
2022$3,985+1.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$102,000
DeedBook 8786, Page 477