Skip to content

6515 Blvd East(Unit C0404)West New York, NJ 07093

Last Sale Price
$52,075
Last Sale Date
May 4, 2011

Property Information

Block5
Lot32
QualifierC0404
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page1

Building Details

Building Class---
Description1BR 4D
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage627
Acreage0.52

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$4,500
30%
Improvement Value:$10,500
70%
Total Assessment$15,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,239+4.1%
2024$1,190+3.2%
2023$1,153+0.7%
2022$1,145+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$52,075
DeedBook 8792, Page 892