Skip to content

6515 Blvd East(Unit C0415)West New York, NJ 07093

Last Sale Price
$52,075
Last Sale Date
May 4, 2011

Property Information

Block5
Lot32
QualifierC0415
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page1

Building Details

Building Class---
Description1BR 4O
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage520
Acreage0.55

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$8,100
30%
Improvement Value:$18,900
70%
Total Assessment$27,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,230+4.1%
2024$2,142+3.2%
2023$2,076+0.7%
2022$2,061+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$52,075
DeedBook 8792, Page 900