Skip to content

6515 Blvd East(Unit C0508)West New York, NJ 07093

Last Sale Price
$245,000
Last Sale Date
May 10, 2006

Property Information

Block5
Lot32
QualifierC0508
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page1

Building Details

Building Class---
Description1BR 5H
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage650
Acreage0.51

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$16,400
27%
Improvement Value:$44,300
73%
Total Assessment$60,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,681+2.0%
2024$4,587-1.7%
2023$4,667+0.7%
2022$4,634+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$245,000
DeedBook 7911, Page 318