Skip to content

6515 Blvd East(Unit C0510)West New York, NJ 07093

Last Sale Price
$150,000
Last Sale Date
Dec 14, 2001

Property Information

Block5
Lot32
QualifierC0510
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page1

Building Details

Building Class---
Description2BR 5J
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage520
Acreage0.68

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$21,900
49%
Improvement Value:$23,100
51%
Total Assessment$45,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,470+2.0%
2024$3,401-1.7%
2023$3,460+0.7%
2022$3,436+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$150,000
DeedBook 5929, Page 4