Skip to content

6515 Blvd East(Unit C0603)West New York, NJ 07093

Last Sale Price
$145,000
Last Sale Date
Nov 26, 2014

Property Information

Block5
Lot32
QualifierC0603
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page1

Building Details

Building Class---
Description1BR 6C
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage520
Acreage0.48

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$15,500
25%
Improvement Value:$47,400
75%
Total Assessment$62,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,195+4.1%
2024$4,991+3.2%
2023$4,836+0.7%
2022$4,802+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$145,000
DeedBook 9014, Page 22

Property Sale

Sale
$145,000
DeedBook 9014, Page 22