Skip to content

6515 Blvd East(Unit C0613)West New York, NJ 07093

Last Sale Price
$142,000
Last Sale Date
Jun 6, 2007

Property Information

Block5
Lot32
QualifierC0613
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page1

Building Details

Building Class---
DescriptionSTUDIO 6M
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage300
Acreage0.4

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$12,700
25%
Improvement Value:$37,200
75%
Total Assessment$49,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,848+2.0%
2024$3,771-1.7%
2023$3,837+0.7%
2022$3,810+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$142,000
DeedBook 8247, Page 201