Skip to content

6515 Blvd East(Unit C0618)West New York, NJ 07093

Last Sale Price
$87,000
Last Sale Date
Apr 8, 2014

Property Information

Block5
Lot32
QualifierC0618
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page1

Building Details

Building Class---
DescriptionSTUDIO 6R
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage300
Acreage0.35

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$11,300
32%
Improvement Value:$23,700
68%
Total Assessment$35,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,699+2.0%
2024$2,645-1.7%
2023$2,691+0.7%
2022$2,672+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$87,000
DeedBook 8969, Page 151