Skip to content

6515 Blvd East(Unit C0713)West New York, NJ 07093

Last Sale Price
$93,215
Last Sale Date
Jul 31, 2003

Property Information

Block5
Lot32
QualifierC0713
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page1

Building Details

Building Class---
DescriptionSTUDIO 7M
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage300
Acreage0.4

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$12,900
30%
Improvement Value:$29,500
70%
Total Assessment$42,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,502+9.3%
2024$3,204-1.7%
2023$3,260+0.7%
2022$3,237+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$93,215
DeedBook 7148, Page 257