Skip to content

6515 Blvd East(Unit C0715)West New York, NJ 07093

Last Sale Price
$190,000
Last Sale Date
May 20, 2004

Property Information

Block5
Lot32
QualifierC0715
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page1

Building Details

Building Class---
Description1BR 7O
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage520
Acreage0.57

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$18,500
24%
Improvement Value:$59,900
76%
Total Assessment$78,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,045+2.0%
2024$5,925-1.7%
2023$6,028+0.7%
2022$5,986+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$190,000
DeedBook 7290, Page 198