Skip to content

6515 Blvd East(Unit C0718)West New York, NJ 07093

Last Sale Price
$140,000
Last Sale Date
Jun 26, 2007

Property Information

Block5
Lot32
QualifierC0718
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page1

Building Details

Building Class---
DescriptionSTUDIO 7R
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage300
Acreage0.36

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$11,500
23%
Improvement Value:$38,300
77%
Total Assessment$49,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,840+2.0%
2024$3,763-1.7%
2023$3,829+0.7%
2022$3,802+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$140,000
DeedBook 8277, Page 211