Skip to content

6515 Blvd East(Unit C0803)West New York, NJ 07093

Last Sale Price
$9,924
Last Sale Date
Dec 7, 2000

Property Information

Block5
Lot32
QualifierC0803
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page1

Building Details

Building Class---
Description1BR 8C
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage520
Acreage0.46

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$15,900
24%
Improvement Value:$50,900
76%
Total Assessment$66,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,517+4.1%
2024$5,301+3.2%
2023$5,136+0.7%
2022$5,100+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$9,924
DeedBook 5743, Page 5743