Skip to content

6515 Blvd East(Unit C0804)West New York, NJ 07093

Last Sale Price
$129,000
Last Sale Date
Aug 14, 2013

Property Information

Block5
Lot32
QualifierC0804
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page1

Building Details

Building Class---
Description1BR 8D
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage627
Acreage0.55

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$17,800
25%
Improvement Value:$53,000
75%
Total Assessment$70,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,847+4.1%
2024$5,618+3.2%
2023$5,444+0.7%
2022$5,406+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$129,000