Skip to content

6515 Blvd East(Unit C0807)West New York, NJ 07093

Last Sale Price
$319,000
Last Sale Date
Nov 29, 2005

Property Information

Block5
Lot32
QualifierC0807
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page1

Building Details

Building Class---
Description2BR 8G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage650
Acreage0.77

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$24,700
41%
Improvement Value:$35,800
59%
Total Assessment$60,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,665+2.0%
2024$4,572-1.7%
2023$4,652+0.7%
2022$4,619+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$319,000
DeedBook 7764, Page 177