Skip to content

6515 Blvd East(Unit C0810)West New York, NJ 07093

Last Sale Price
$230,000
Last Sale Date
Oct 28, 2005

Property Information

Block5
Lot32
QualifierC0810
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page1

Building Details

Building Class---
Description2BR 8J
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage520
Acreage0.73

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$23,300
33%
Improvement Value:$47,200
67%
Total Assessment$70,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,436+2.0%
2024$5,328-1.7%
2023$5,421+0.7%
2022$5,383+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$230,000
DeedBook 7746, Page 290