Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
6515 Blvd East(Unit C0819)West New York, NJ 07093
Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Mar 21, 2013
Property Information
Block5
Lot32
QualifierC0819
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page1
Building Details
Building Class---
DescriptionSTUDIO 8S
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage300
Acreage0.37
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$11,800
24%
Improvement Value:$37,100
76%
Total Assessment$48,900
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $3,771 | +2.0% |
| 2024 | $3,695 | -1.7% |
| 2023 | $3,760 | +0.7% |
| 2022 | $3,734 | +1.0% |
Property History
No events match the selected filters.