Skip to content

6515 Blvd East(Unit C0906)West New York, NJ 07093

Last Sale Price
$137,500
Last Sale Date
Sep 7, 2012

Property Information

Block5
Lot32
QualifierC0906
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page1

Building Details

Building Class---
Description1BR 9F
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage650
Acreage0.56

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$18,000
29%
Improvement Value:$44,100
71%
Total Assessment$62,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,129+4.1%
2024$4,928+3.2%
2023$4,775+0.7%
2022$4,741+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$137,500
DeedBook 8871, Page 55