Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
6515 Blvd East(Unit C0909)West New York, NJ 07093
Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Oct 6, 2007
Property Information
Block5
Lot32
QualifierC0909
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page1
Building Details
Building Class---
Description1BR 9I
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage520
Acreage0.5
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$16,200
28%
Improvement Value:$41,900
72%
Total Assessment$58,100
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $4,798 | +4.1% |
| 2024 | $4,610 | +3.2% |
| 2023 | $4,467 | +0.7% |
| 2022 | $4,436 | +1.0% |
Property History
No events match the selected filters.