Skip to content

6515 Blvd East(Unit C0911)West New York, NJ 07093

Last Sale Price
$99,000
Last Sale Date
May 5, 2003

Property Information

Block5
Lot32
QualifierC0911
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page1

Building Details

Building Class---
Description1BR 9K
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage520
Acreage0.51

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$16,200
29%
Improvement Value:$39,700
71%
Total Assessment$55,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,617+4.1%
2024$4,436+3.2%
2023$4,298+0.7%
2022$4,268+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$99,000
DeedBook 7096, Page 104