Skip to content

6515 Blvd East(Unit C0916)West New York, NJ 07093

Last Sale Price
$227,500
Last Sale Date
Apr 16, 2008

Property Information

Block5
Lot32
QualifierC0916
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page1

Building Details

Building Class---
Description1BR 9P
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage520
Acreage0.59

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$18,900
23%
Improvement Value:$63,900
77%
Total Assessment$82,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,385+2.0%
2024$6,257-1.7%
2023$6,366+0.7%
2022$6,322+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$227,500
DeedBook 8503, Page 67