Skip to content

6515 Blvd East(Unit C1006)West New York, NJ 07093

Last Sale Price
$11,852
Last Sale Date
Dec 7, 2000

Property Information

Block5
Lot32
QualifierC1006
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page1

Building Details

Building Class---
Description1BR
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage650
Acreage0.57

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$18,200
28%
Improvement Value:$45,700
72%
Total Assessment$63,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,927+2.0%
2024$4,829-1.7%
2023$4,913+0.7%
2022$4,879+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$11,852
DeedBook 5744, Page 282