Skip to content

6515 Blvd East(Unit C1007)West New York, NJ 07093

Last Sale Price
$245,000
Last Sale Date
Jan 16, 2004

Property Information

Block5
Lot32
QualifierC1007
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page1

Building Details

Building Class---
Description2BR
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage650
Acreage0.8

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$25,600
40%
Improvement Value:$38,600
60%
Total Assessment$64,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,950+2.0%
2024$4,852-1.7%
2023$4,936+0.7%
2022$4,902+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$245,000
DeedBook 7234, Page 223