Skip to content

6515 Blvd East(Unit C1009)West New York, NJ 07093

Last Sale Price
$150,000
Last Sale Date
Jul 28, 2004

Property Information

Block5
Lot32
QualifierC1009
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page1

Building Details

Building Class---
Description1BR
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage520
Acreage0.51

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$16,400
25%
Improvement Value:$48,600
75%
Total Assessment$65,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,012+2.0%
2024$4,912-1.7%
2023$4,998+0.7%
2022$4,963+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$150,000
DeedBook 7342, Page 52