Skip to content

6515 Blvd East(Unit C1010)West New York, NJ 07093

Last Sale Price
$188,500
Last Sale Date
Nov 10, 2003

Property Information

Block5
Lot32
QualifierC1010
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page1

Building Details

Building Class---
Description2BR
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage520
Acreage0.75

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$24,300
28%
Improvement Value:$61,100
72%
Total Assessment$85,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,585+2.0%
2024$6,454-1.7%
2023$6,566+0.7%
2022$6,520+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$188,500
DeedBook 7228, Page 151