Skip to content

6515 Blvd East(Unit C1014)West New York, NJ 07093

Last Sale Price
$225,000
Last Sale Date
Feb 23, 2011

Property Information

Block5
Lot32
QualifierC1014
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page1

Building Details

Building Class---
Description2BR
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage650
Acreage0.79

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$25,400
27%
Improvement Value:$68,700
73%
Total Assessment$94,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,772+4.1%
2024$7,467+3.2%
2023$7,235+0.7%
2022$7,185+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$225,000
DeedBook 8783, Page 867